Obserwatorzy

24.06.2019

Wycinanki tekturowe, przykłady ozdabiania tekturek - tutorial

Wycinanki tekturowe w tym kursie firmy Papelia idealnie nadają się do ozdabiania ręczne tworzonych kartek okolicznościowych, albumów czy też innych przedmiotów, które będą dekoracją domu bądź prezentem dla bliskich,

Dziś pokażę Wam kilka sposobów na ozdobienie Papeliowych tekturek :)
Wycinanki tekturowe wykonane są z beermaty, która bez problemu przyjmuje wiele preparatów takich jak:  tusz, farba, spray, klej brokatowy, embossing itp. Możecie dać upust swojej wenie twórczej w wykorzystaniu podobnych produktów :)

Najczęściej tekturki lekko tuszujemy. 
Potrzebujemy tekturkę , tusz i gąbeczkę, którą dotykamy poduszeczki z tuszem a następnie lekko rozprowadzamy po powierzchni tekturki oraz bokach.

W bardzo prosty sposób możemy ozdobić tekturkę gotowym klejem z brokatem.
Potrzebujemy tylko tekturkę i klej z brokatem. Tekturkę smarujemy klejem i odstawiamy do wyschnięcia :) prawda , ze proste?

Kolejnym prostym sposobem na ozdobienie tekturki jest sypki brokat.
Potrzebujemy tekturkę, brokat i klej. Tekturkę smarujemy klejem bezpośrednio z tubki lub pędzelkiem bądź gąbeczką(kawałek zmywaka) rozprowadzamy go po tekturce i w miarę szybko obsypujemy brokatem. Odstawiamy do wyschnięcia.

Nie wszyscy pamiętają, że zwykła farba akrylowa też jest dobrym rozwiązaniem :)
Wystarczy nanieść ją na tekturkę pędzlem bądź gąbeczką.

I ostatnia moja dzisiejsza propozycja to embossing.
Przy tej technice potrzebujemy nie tylko specjalistyczne produkty ale i sprzęt :) czyli oprócz naszej tekturkowej bazy potrzebujemy tusz i puder do embossingu oraz nagrzewnicę. 
Tuszujemy tekturkę, posypujemy obficie pudrem i strząsamy jego nadmiar. Nagrzewnicą roztapiamy puder i tym samym przyspieszamy schnięcie tuszu. 
Ta technika moim zdaniem daje najlepsze efekty :)
Zachęcam do eksperymentowania :)

2 komentarze:

Dziękuję za każde Twoje słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...